Biz Kimiz ?

2008 yılında kurulan akademimiz güzellik ve masaj sektörleri için nitelikli iş gücü oluşturmak ve kalifiye eleman yetiştirmek için kurulmuştur.

Sevgi Akademi, AB ile ortak yürütülen Mesleki Eğitim ve Öğretim Sisteminin Güçlendirilmesi Projesi (MEGEP) kapsamında, TC. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak verdiği kursların yanında özel eğitim programlarıyla da birçok sektöre uzman elemanlar yetiştiriyor.

Akademimizden başarıyla mezun olan tüm öğrencilerimizi işe yerleştirme desteği verdiğimiz gibi yıllardır kendi işini açma hayali kuran mezunlarımız için de danışmanlık ve rehberlik hizmetleri sunuyoruz.

Sevgi Akademi olarak kurumsal anlamdaki başarımızın ve mezun öğrencilerimizin iş hayatlarında gösterdikleri başarının en önemli sebeplerinden birisi de, uygulamalı ve teorik eğitimleri veren öğreticilerimizin Ege Üniversitesinden mezun olmalarıdır. Eğitimlerimizi geliştirmek ve daha iyi eğitim verebilmek adına teorik eğitimlerimizin içeriği için Ege Üniversitesi  Yrd.Doç.Dr. Ercan HASLOFÇA, Uygulamalı eğitimler konusunda Ege Üniversitesi Öğretim Görevlisi Kaya GÜCÜ, Manuel Terapiler Uzmanı Osteopat Katia TODOROVA'dan destek almaktayız. Akademik unvana sahip uzmanlarla ile iş birliği içerisinde olmamızla birlikte bizi diğer kurumlardan farklı kılan en önemli ayrıntı eğitim kalitesinin Avrupa standartlarında olmasıdır. Sevgi Akademi'den almış olduğunuz belge ile AB ülkelerinde denklik alabilirsiniz.

Güzel İzmir’in kalbine, metroya sadece 1 dakikalık yürüme mesafesinde olan eğitim merkezimize ulaşırken trafikte yolculuk stresi yaşamayacak ve eğitimlerinize pozitif başlamanın tadına varacaksınız.

Niyetiniz ciddi, amacınız başarı ise Sevgi Akademiye bekleriz.